Ćwiczenia na triceps na siłowni

Ćwiczenia na triceps na siłowni

Wielu ludzi pragnie mieć umięśnione ramiona i wiele osób skupia swoją uwagę na bicepsie, zapominając o drugim ważnym mięśniu, jakim jest triceps. Triceps to mięsień, który stanowi aż 60% mięśni ramienia, dlatego jego wzmocnienie wpływa korzystnie na wygląd i siłę naszych ramion. W tym artykule przedstawimy kilka skutecznych ćwiczeń na triceps, które można wykonać na siłowni.

Prezentowana treść powstała dzięki współpracy z bellissimaclub.pl

1. Wyciskanie francuskie

Wyciskanie francuskie jest jednym z najskuteczniejszych ćwiczeń na triceps. Można je wykonać z hantlami, sztangą lub wyciskając sztangę prosto nad głową. Aby wykonać ćwiczenie, należy położyć się na ławce lub usiąść, trzymając hantle lub sztangę nad głową z wyprostowanymi ramionami. Następnie, zgiąć ramiona w łokciach i opuścić ciężar za głowę, a następnie powoli wyciągnąć ramiona do pozycji wyjściowej.

2. Wyciskanie na wąsko

Wyciskanie na wąsko to kolejne skuteczne ćwiczenie na triceps, które można wykonać na siłowni. Ćwiczenie to wykonuje się na ławce prostej, trzymając sztangę wąsko, z dłońmi skierowanymi do siebie. Następnie należy opuścić sztangę na wysokość klatki piersiowej, zgiągając łokcie, a następnie powoli ją wyciągnąć do pozycji wyjściowej, wyprostowując ramiona.

3. Prostowanie ramion na wyciągu górnym

Prostowanie ramion na wyciągu górnym to ćwiczenie, które można wykonać z użyciem maszyny na siłowni. Aby wykonać to ćwiczenie, należy przyłączyć uchwyt do wyciągu górnego i wyprostować ręce przed sobą, trzymając uchwyt. Następnie, powoli zgiąć łokcie i opuścić uchwyt za głowę, a następnie powoli wyciągnąć ramiona do pozycji wyjściowej.

4. Wyciskanie leżąc na ławce poziomej

Wyciskanie leżąc na ławce poziomej to ćwiczenie, które można wykonać z użyciem sztangi lub hantli. Aby wykonać to ćwiczenie, należy położyć się na ławce poziomej, trzymając sztangę lub hantle w dłoniach, ustawiając je na szerokość ramion. Następnie należy opuścić ciężar na wysokość klatki piersiowej, zginając łokcie, a następnie powoli wyciskać ciężar, wyprostowując ramiona.

5. Prostowanie ramion z użyciem hantli

Prostowanie ramion z użyciem hantli to ćwiczenie, które można wykonać na siłowni lub w domu. Aby wykonać to ćwiczenie, należy wziąć w dłonie hantle i ustawić się w pozycji wyprostowanej, trzymając hantle przy bokach ciała. Następnie należy powoli zgiąć ramiona w łokciach i podnieść hantle do pozycji wyjściowej, wyprostowując ramiona.

6. Unoszenie hantli w bok

Unoszenie hantli w bok to ćwiczenie, które skupia się na wzmocnieniu mięśni tricepsa, ale również angażuje mięśnie barków i pleców. Aby wykonać to ćwiczenie, należy wziąć w dłonie hantle i ustawić się w pozycji wyprostowanej, trzymając hantle przy bokach ciała. Następnie należy powoli unosić hantle na boki, aż do wysokości barków, a następnie opuścić je do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenia na triceps na siłowni – podsumowanie

Triceps to bardzo ważny mięsień, który stanowi większą część ramion. Wzmocnienie go za pomocą powyższych ćwiczeń na siłowni wpłynie korzystnie na wygląd i siłę ramion. Pamiętajmy jednak, że regularność i umiar to klucz do sukcesu w treningu. Ćwicząc na siłowni, dbajmy o odpowiednie obciążenie, ilość powtórzeń i serii oraz technikę wykonania ćwiczeń.

FAQs

Czy każdy może wykonywać ćwiczenia na triceps na siłowni?

Tak, każdy, kto nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, może wykonywać ćwiczenia na triceps na siłowni. Jednak przed rozpoczęciem treningu warto skonsultować się z trenerem lub lekarzem, zwłaszcza jeśli mamy jakieś schorzenia, problemy z kręgosłupem lub stawami. Trener pomoże nam dobrać odpowiednie ćwiczenia i ciężary oraz nauczy nas prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń, co pozwoli uniknąć kontuzji.

Ile razy w tygodniu powinniśmy ćwiczyć triceps na siłowni?

Na ogół zaleca się, aby ćwiczenia na triceps wykonywać raz lub dwa razy w tygodniu. Optymalna liczba serii i powtórzeń zależy od naszego doświadczenia i celów treningowych. Osoby początkujące powinny zacząć od mniejszej liczby serii i powtórzeń, a następnie stopniowo zwiększać intensywność treningu.

Czy ćwiczenia na triceps pomogą mi schudnąć z ramion?

Ćwiczenia na triceps pomogą wzmocnić mięśnie ramion i poprawić ich wygląd, ale same w sobie nie spowodują utraty tkanki tłuszczowej. Aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu z ramion, konieczne jest łączenie treningu siłowego z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną.

Czy warto ćwiczyć na maszynach do treningu tricepsa na siłowni?

Maszyny do treningu tricepsa na siłowni mogą być skutecznym sposobem na wzmocnienie mięśni, szczególnie dla osób początkujących lub mających problemy z zachowaniem prawidłowej techniki podczas wykonywania ćwiczeń z wolnymi ciężarami. Jednak trening z użyciem wolnych ciężarów pozwala angażować więcej mięśni i rozwijać ich siłę i koordynację ruchową.

Czy triceps jest jedynym mięśniem, który pracuje podczas wykonywania ćwiczeń na triceps na siłowni?

Podczas wykonywania ćwiczeń na triceps na siłowni, pracują również inne mięśnie, takie jak mięśnie barków, pleców czy klatki piersiowej. Jednak triceps jest mięśniem, na którym skupiamy się podczas tych ćwiczeń i który stanowi ich główny cel treningowy.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *