Jakie są rekordy w baseballu?

Jakie są rekordy w baseballu?

Jeśli zastanawiasz się “Jakie są rekordy w baseballu?” to trafiłeś we właściwe miejsce. Od Joe DiMaggio’s 56-game hit streak do Roger Maris’s 61 home runs, znajdziesz tutaj odpowiedź na swoje pytania. Ponadto dowiesz się o 114 strikeoutach Joe Sewella i 363 zwycięstwach Warrena Spahna w karierze.

Joe DiMaggio’s 56-game hit streak

Passa zakończyła się, gdy DiMaggio został wyłączony z gry w ósmym inningu przeciwko Cleveland Indians. DiMaggio topped the ball to shortstop Lou Boudreau, who turned it into an inning-ending double play. Joe DiMaggio trafił jedną lub dwie piłki w 34 meczach podczas swojej passy. Miał również trzy lub cztery trafienia pięć razy. Podczas tego okresu Joe DiMaggio zdobył 56 biegów i zdobył 55. Jego OPS wyniósł 1,181.

Passa rozpoczęła się 15 maja 1941 roku, po tym jak Yankees przegrali 13-1 z White Sox. W swoim pierwszym at-bacie DiMaggio zasponsorował lewe pole. Pojedynczy punkt zdobył Phil Rizzuto. Mimo że mecz zakończył się wcześnie, passa trwała przez prawie dwa miesiące.

Podczas tego okresu DiMaggio miał 1-for-4 lub singla każdego dnia. Zdobył również 15 home runów i zdobył 55 punktów. W tym czasie DiMaggio uderzył tylko pięć razy. Jego passa trwała do końca sezonu, a on sam zdołał utrzymać pierwsze miejsce w Lidze Amerykańskiej, prowadząc Yankees do piątego tytułu World Series.

56-meczowa passa Joe DiMaggio w baseballu stała się wielkim kamieniem milowym w historii baseballu. Trudno wyobrazić sobie zawodnika z bardziej imponującym rekordem. Jeszcze przed atakiem na Pearl Harbor jego 56-game hit streak zawładnął wyobraźnią narodu. Zostało to udokumentowane w druku i uczczone w piosence.

56-gamowa passa Joe DiMaggio była jedną z najdłuższych w historii. Podczas tej passy miał 15 home runów, a w 56 meczach tylko pięć razy zdarzyło mu się odrzucić piłkę. W tym czasie trafiał również za najwyższą średnią w baseballu, a jego średnia uderzeń była nieco wyższa niż 400. Konsekwencja DiMaggio przy talerzu pomogła Yankees wygrać piątą World Series w ciągu sześciu lat.

Passa rozpoczęła się 15 maja 1941 roku, kiedy DiMaggio trafił jeden na cztery przeciwko Chicago White Sox. Ta passa wciąż jest uważana za jedną z największych w baseballu.

61 home runs Rogera Marisa

61 home runs Rogera Marisa w 1961 roku było rekordowym wyczynem dla baseballisty. 26 września zrównał się z rekordem Babe’a Rutha, a 1 października 1961 go pobił. Tablica honorująca jego osiągnięcie znajduje się w Monument Park. Jest wiele sposobów, by upamiętnić karierę Marisa i ten historyczny kamień milowy.

Nikt nie przewidział, że Maris zaliczy 61 home runów w 1947 roku. Załamanie formy, kontuzje i inni zawodnicy odgrywają rolę w sezonie baseballowym, więc 61 home runów było niewiarygodnym wyczynem. Pomimo tych wyzwań, wyścig pomiędzy Marisem i Mantle’em przykuł uwagę fanów baseballu i publiczności. Przeniknął nawet do kultury popularnej.

Mimo że Maris zmarł 37 lat temu, jego 61 home runów wciąż jest rekordem największej liczby home runów w historii baseballu. Choć rekord ten jest nieoficjalny, Maris nadal jest rekordzistą pod względem największej liczby trafień w jednym sezonie. W 1961 roku Major League Baseball dodała dwie nowe drużyny i 8 dodatkowych gier do harmonogramu. Następnie pojawił się Ford Frick, dobry przyjaciel Ruth. Pomimo kontrowersji, wciąż udało mu się pobić rekord 60 home runów Ruth’a.

Roger Eugene Maris urodził się w Hibbing w stanie Minnesota. Jego ojciec był pracownikiem kolei. Rodzina przeniosła się do Północnej Dakoty, gdy miał zaledwie kilka lat. Uczęszczał do Shanley High School w Fargo, w Północnej Dakocie. Wyróżniał się w koszykówce, piłce nożnej i baseballu. Pobił nawet rekord w liczbie zwrotów kickoffów z czterema przyłożeniami.

Podczas swojej kariery Maris grał dla Yankees przez dziesięć lat. Był jeszcze nastolatkiem, gdy dołączył do drużyny. Jego szybkość i siła switch-hitów uczyniły go wyjątkowym talentem. Jego ojciec zachęcał go do gry w baseball i stała się ona jego pasją.

Roger Maris był gwiazdą dwóch dyscyplin i trzykrotnie zdobył nagrodę American League MVP. Otrzymał również nagrodę Gold Glove Award za grę w polu. Po sezonie 1960 Maris po raz czwarty z rzędu został wybrany do drużyny All-Star. Seria Światowa w 1961 roku była wielkim sukcesem dla Jankesów, a on i Mantle nadal utrzymują rekord w ilości home runów w jednym sezonie.

363 zwycięstwa Warrena Spahna w karierze

Z 363 zwycięstwami w swojej karierze baseballowej Warren Spahn jest najbardziej wygrywającym miotaczem z pozycji southpaw w historii baseballu. Były zawodnik szkoły średniej zadebiutował w lidze w 1942 roku w zespole Boston Braves. Następnie spędził trzy lata w wojsku podczas II wojny światowej i wrócił do baseballu w 1946 roku. Podczas pobytu w armii Spahn zdobył Purpurowe Serce za ranę odłamkową, a także odznaczenie bojowe.

Spahn miał 22-letnią karierę w Major League z Braves, Giants i Mets. W sumie uzyskał rekord 363-245 z 2,583 strikeoutami i 3.09 ERA w 5,2432/3 inningów. W swojej karierze zaliczył 63 shutouty i 382 kompletne mecze. Jego 363 zwycięstwa w karierze plasują go na szóstym miejscu w historii wśród leworęcznych miotaczy.

Oprócz 363 zwycięstw w karierze, Warren Spahn zagrał w szesnastu meczach All-Star. Pomógł Braves zdobyć trzy tytuły mistrzowskie i jedno World Series. Zdobył także nagrodę Cy Young w 1957 roku i został włączony do Hall of Fame w 1973 roku.

Po przejściu na emeryturę, Spahn spędził ostatnie lata swojej kariery baseballowej trenując i rzucając piłkę w Mexican League. Został wybrany do Hall of Fame przy swojej pierwszej próbie w 1973 roku. W 2016 roku Braves odsłonili pomnik honorujący Spahna.

Spahn służył również w armii Stanów Zjednoczonych w II wojnie światowej. Uczęszczał do South Park High School w Buffalo, w stanie Nowy Jork. Rozgrywał swój ostatni mecz otwarcia dla Braves 11 lipca 1942 roku, ale tłum liczył tylko 4,694 osób. Po tym meczu Spahn skończył z rekordem 14-19.

Jego imponująca kariera jest również dobrze udokumentowana w kartach baseballowych. W 1973 roku został członkiem National Baseball Hall of Fame, a także został wprowadzony do Milwaukee Walk of Fame na American Family Field. Walk of Fame honoruje graczy, którzy grali dla Milwaukee Braves i Brewers.

114 strikeoutów Joe Sewella

Jeśli chodzi o strikeouty, niewielu graczy może się równać z 114 Joe Sewell’em w historii baseballu. Sewell miał 114 strikeoutów w siedemset trzydziestu trzech at-batach w karierze, czyli mniej więcej jeden strikeout co 63 at-baty. Zajmuje on drugie miejsce na liście zawodników grających po 1900 roku, za Wee Willie Keelerem, który wybijał raz na 63,2 at-batów podczas 19 sezonów w głównych ligach.

Sewell był Hall of Famer i genialnym graczem baseballowym. W ciągu swoich ośmiu sezonów w lidze głównej, 114 razy wybił piłkę. Sewell był również znany z tego, że miał pełne sezony z czterema lub sześcioma strikeoutami. Jego passa była siódmą najdłuższą w historii. Lefty Grove powiedział kiedyś, że Sewell był najtrudniejszym pałkarzem, z jakim przyszło mu się zmierzyć w swojej karierze.

W 1932 roku Sewell wybił tylko cztery razy w jednym sezonie. Od 1925 do 1933 roku wybił tylko dziewięć razy. Jego passa 48 meczów bez wybijania była również najdłuższą w baseballu. Miał również sezony, w których wybijał cztery razy w jednym sezonie, takie jak 1929. Ta passa była tak niesamowita, że Hall of Fame wprowadziło go do Baseball Hall of Fame.

Prawdziwa legenda baseballu, Joe Sewell grał dla Cleveland Indians od 1920 do 1930 roku, a przez ostatnie cztery sezony swojej kariery był Jankesem. Jego kariera była wypełniona niesamowitymi wzlotami i upadkami, a za swoją wielkość został uhonorowany przez Hall of Fame. 114 strikeout-rate nie jest łatwym osiągnięciem, ale jest to niezwykłe, a jego 114 strikeout-rate jest najniższym w historii głównych lig.

Poza rekordem 114 strikeoutów, chrześcijański charakter i zdolności przywódcze Sewella znalazły odzwierciedlenie w jego życiu. Komitet Weteranów przy Baseball Hall of Fame wprowadził go w 1977 roku. Chociaż kwalifikowałby się do gry w postseason, gdyby dołączył do rosteru Indians 1 września 1920 roku, nie zrobił tego. Jednak ze względu na obecność Chapmana, Sewell wciąż mógł grać w postseason.

Sewell w swoim ostatnim sezonie uderzył cztery razy przeciwko Bobowi Shawkeyowi. Shawkey był weteranem, prawym obrońcą w swoim 12 sezonie. W ciągu sześciu sezonów wygrał 110 spotkań, ale w wieku trzydziestu czterech lat jego skuteczność zaczęła słabnąć. W sumie Shawkey zakończył karierę z 195 zwycięstwami i średnią oceną 3,09 ERA.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *