Najbogatsi gracze baseballu

Najbogatsi gracze baseballu

Ichiro Suzuki

Japoński zawodowy baseballista Ichiro Suzuki jest żywą legendą, z szacowaną wartością netto 180 milionów dolarów. Były członek Seattle Mariners, Suzuki grał w Major League Baseball przez 18 sezonów, zarabiając ponad 170 milionów dolarów w samej pensji podczas swojej kariery. Jego umowy endorsementowe uczyniły go jeszcze bardziej bogatym.

Po tym jak jego kontrakt z Mariners wygasł w 2007 roku, Ichiro podpisał dwuletni kontrakt z Yankees, który płaci mu 6,5 miliona dolarów rocznie. Pensja Ichiro w 2012 roku wynosiła 17 milionów dolarów, a jego pensja w 2013 roku wynosiła 17 milionów dolarów. Ichiro od tego czasu grał dla innych drużyn, w tym New York Yankees, oraz Miami Marlins. Nie udało mu się jednak przekonać wyborców w Cooperstown do wybrania go do Hall of Fame.

Suzuki, urodzony 22 października 1973 roku, od najmłodszych lat grał w baseball. Został wylosowany przez Orix Blue Wave w japońskiej Lidze Pacyfiku. Jednak jego pierwszemu menadżerowi nie podobał się jego styl gry, który obejmował kopanie przedniej stopy do tyłu. Na szczęście nowy menadżer pozwolił mu na swobodną grę.

Wśród najbogatszych baseballistów, Derek Jeter i Alex Rodriguez są królewskimi graczami w tej dyscyplinie sportu. Alex Rodriguez, którego wartość netto wynosi 400 milionów dolarów, jest inwestorem posiadającym własną firmę. Posiada również dużą posiadłość na Florydzie i imponujące Mercedesy, BMW i Porsche. Ichiro Suzuki, były japoński outfielder, jest kolejnym bogatym człowiekiem w grze. Przez dwa sezony grał dla Yankees, a przez trzy dla Miami Marlins. Suzuki zdobył wiele nagród podczas swojej kariery, w tym jeden tytuł pałkarza i AL MVP.

Kolejnym baseballistą o dużej wartości netto jest Chipper Jones. Jego skromna pensja jest wynikiem endorsementów i inwestycji.

Joey Votto

Joey Votto jest profesjonalnym graczem baseballowym z Kanady. Jego wartość netto wynosi 110 milionów dolarów i obecnie gra dla Cincinnati Reds. Został wybrany do MLB w 2002 roku i spędził swoje początki kariery w Class A Dayton Dragons. W 2006 roku został powołany do drużyny Southern League All-Star. Następnie został awansowany do Major League i w 2010 roku otrzymał Lou Marsh Trophy.

Votto w trakcie swojej kariery był również odbiorcą dużych kontraktów. Jego 12-letnia umowa z Cincinnati Reds jest warta 251,5 mln dolarów. Jest to najdłuższy gwarantowany kontrakt w historii MLB. Votto zarabia również dużo pieniędzy z reklam i innych źródeł.

Votto zadebiutował w MLB w 2007 roku w barwach Reds i od tamtej pory jest stałym elementem drużyny. Jego liczby w karierze są imponujące i obejmują 300 home runów i 1,008 runs batted in. Jest również drugim Kanadyjczykiem, który osiągnął 2000 trafień. Joey zdobył sześć nagród MLB All-Star, siedem Tip O’Neill Awards i dwa Lou Marsh Trophies. Reprezentował również Kanadę na World Baseball Classic w 2013 roku.

Oprócz bycia jednym z najbogatszych baseballistów, Joey Votto był częścią wielu organizacji i organizacji charytatywnych. Po pokonaniu depresji postanowił założyć własną fundację, aby pomóc pacjentom z PTSD w swoim rodzinnym mieście Cincinnati. Było to częściowo inspirowane jego podziwem dla tych, którzy służą w wojsku. Fundacja została zamknięta po roku, ale Votto nadal oddaje się swojej społeczności.

Votto zarobił więcej pieniędzy niż poprzednia dziewiątka. W rzeczywistości jest teraz jednym z najbogatszych graczy baseballowych w historii, według magazynu Forbes.

Adrian Beltre

Jeśli chodzi o zarobki, Adrian Beltre ma dużo pieniędzy do ugrania. W swojej karierze zarobił ponad 220 milionów dolarów. Jest jednym z najbardziej udekorowanych graczy w historii MLB, z kilkoma nagrodami. Jego defensywna sprawność przyniosła mu pięciokrotnie Rawlings Gold Glove Award. Jego mocne uderzenie przyniosło mu również czterokrotnie nagrodę Silver Slugger Award. Jest również jedynym trzecim bazowym graczem, który osiągnął 3000 trafień w swojej karierze.

Baseball to przemysł warty miliardy dolarów, a zarobki zawodników mogą być astronomiczne. Wielu graczy, w tym Beltre, posiada milionowy majątek. Mimo stosunkowo młodego wieku, wciąż jest jednym z najbogatszych graczy w grze. Stacker skonsultował się z Celebrity Net Worth, która używa zastrzeżonej formuły, aby określić wartość gracza baseballu. Metodologia firmy obejmuje publicznie dostępne dane, szacowane podatki i opłaty dla menedżerów i agentów.

Kontrakt Beltre z Los Angeles Dodgers jest wart ponad 100 milionów dolarów. Jego kontrakt zawiera dochód gwarantowany i opcję na piąty rok. Jego pensja jest tak wysoka, że spłata nadwyżki z umowy zajęłaby lata. W 2022 roku będzie wart ponad 120 milionów dolarów.

Z majątkiem szacowanym na 140 milionów dolarów do końca kariery, Beltre jest jednym z najbogatszych baseballistów na świecie. Ma sześć stóp wzrostu, waży 240 funtów (110 kg) i jest leworęczny. W 2010 roku podpisał pięcioletni, 125-milionowy kontrakt z Phillies, a także ma kilka umów subskrypcyjnych z Subway. Urodził się 19 listopada 1979 roku w St. Louis, Missouri.

Beltre dołączył do MLB w 1992 roku i zadebiutował w zespole Pittsburgh Pirates. Został wybrany przez Pittsburgh Pirates w drafcie w 1986 roku. Następnie przeniósł się do Montreal Expos, gdzie zarządzał nim jego ojciec. Obecnie jest 25. najbogatszym baseballistą, a do 2022 roku ma być jednym z najbogatszych baseballistów na świecie.

Gary Sheffield

Były zawodnik baseballu, Gary Sheffield jest jednym z najbogatszych zawodników w historii baseballu. Grał w MLB przez dwadzieścia jeden lat, zarabiając ponad 168 milionów dolarów. Grał na wszystkich pozycjach, w tym na prawym polu, na środku pola i jako designated hitter, i był dziewięciokrotnym All-Star. Zdobył również pięć nagród Silver Slugger Awards i wygrał World Series w 1997 roku.

Sheffield grał między innymi dla San Diego Padres, Florida Marlins, Los Angeles Dodgers, Atlanta Braves i New York Mets. Na rok 2021 jego wartość netto szacowana jest na 90 milionów dolarów. Kolejnym zawodnikiem o wysokiej wartości netto jest Felix Hernandez, wenezuelski zawodowy miotacz baseballu. Zadebiutował w MLB w 2005 roku, a legendą stał się w 2012 roku, kiedy rzucił 23. perfect game w historii baseballu.

Sheffield został wybrany przez Milwaukee Brewers po ukończeniu szkoły średniej w 1986 roku. Jego pierwszy sezon w Major Leagues został zmarnowany przez kontuzje, ale drugi sezon był udany. Trafił 34 home runy i zanotował 121 RBI. W kolejnym sezonie Sheffield został wymieniony do San Diego Padres i zdobył tytuł najlepszego gracza National League.

Kontrakt Sheffielda z Seattle Mariners wygaśnie w 2022 roku. Umowa ta będzie mu płacić gwarantowane 625 tysięcy dolarów rocznie. W swojej karierze zarobił ponad 1 mld dolarów, w tym ponad 650 mln dolarów w ramach zarobków poza boiskiem. Jest również 25. najbogatszym graczem baseballu.

Barry Bonds jest kolejnym graczem o niesamowitej wartości netto. Z nagrodą NL MVP i Triple Crown, Bonds jest powszechnie uważany za jednego z najbardziej udanych sportowców w baseballu. Jest najbardziej udekorowanym graczem w historii baseballu i jest uważany za gracza wewnętrznego, jak również za gracza najwyższej klasy.

Alex Rodriguez

Alex Rodriguez zdobył fortunę w dziedzinie baseballu. Przed przystąpieniem do draftu MLB był uważany za jednego z najlepszych prospektów w kraju. Seattle Mariners wybrali go w wieku 17 lat i wypłacili mu premię za podpisanie kontraktu szacowaną na 1 milion dolarów. Grał z Mariners przez sześć sezonów po tym jak zadebiutował w 1994 roku. Był podstawowym shortstopem drużyny i zdobył tytuł pałkarza w sezonie 1996. Kontynuował grę dla Mariners do 2000 roku.

Wartość netto Rodrigueza szacowana jest na około 350 milionów dolarów. Pieniądze zarobił na umowach endorserskich oraz na pensji za grę w baseball. Mimo że jego łączna wartość netto jest mniejsza niż niektórych jego rówieśników, wciąż jest jednym z najbardziej utytułowanych sportowców w historii gry.

Kolejnym jednym z najbogatszych graczy baseballu jest Bud Selig. Jego wartość netto wynosi około 400 milionów dolarów. Jest on byłym zawodowym baseballistą i był pełniącym obowiązki komisarza Major League Baseball w latach 1992-1998. Derek Jeter jest kolejnym wielomilionowym baseballistą. Jest on częściowym właścicielem Miami Marlins w Major League Baseball. Jeter ma wartość netto 200 milionów dolarów i zarabia 30 milionów dolarów rocznie.

W 1996 roku Alex Rodriguez zadebiutował w głównych ligach. Zdobył nagrodę AL MVP oraz tytuł najlepszego pałkarza ligi głównej. W 2007 roku został również najmłodszym graczem, który zaliczył 500 home runów. Podczas jego kadencji w Rangers, drużyna nie dotarła do playoffów. W 2008 roku został siódmym najlepiej opłacanym zawodnikiem w historii ligi.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *