Najlepsze drużyny baseballowe wszech czasów

Najlepsze drużyny baseballowe wszech czasów

Podczas gdy MLB ma jeden z największych rozmiarów próbek ze wszystkich profesjonalnych lig sportowych, dokonywanie porównań między epokami jest wyzwaniem. Jednakże, są pewne drużyny, które wyróżniają się wśród reszty. Niektóre z tych drużyn to Philadelphia A’s, Kansas City Royals i St. Louis Cardinals. The Baltimore Orioles są kolejną drużyną wartą rozważenia.

St. Louis Cardinals

Podczas gdy Redbirds nie dotarli do postseason od 2007 roku, mieli kilka wspaniałych sezonów. W 2011 roku wygrali NL Central i awansowali do NLCS. W 2012 roku byli wiceliderem w NLDS, ale przegrali z Red Sox w sześciu meczach. W 2014 roku wygrali NL Central i awansowali do World Series. W 2015 roku ustanowili rekord franczyzy, wygrywając NL Wild Card Series. W 2016 roku nie udało im się wejść do playoffów.

Cardinals są również jedną z najlepszych defensywnych drużyn w lidze. W zeszłym sezonie prowadzili NL w Outs Above Average, a w 2021 roku przewodzili lidze. Dodatkowo, drużyna ma wiele wschodzących gwiazd. Mają NL Rookie of the Year Dylana Carlsona (25), 2021 breakout hitter Tylera O’Neilla i 33. w rankingu ogólnym prospekta Nolana Gormana.

Pod koniec lat 90. Cardinals zatrudnili Tony’ego La Russę i podpisali kontrakt z Markiem McGwire. McGwire trzykrotnie gonił rekord home run w latach 1998, 1999 i 2000. Później został oskarżony o stosowanie sterydów. W 2001 roku Cardinals podpisali kontrakt z Albertem Pujolsem, który zdobył trzy nagrody MVP. W 2004 roku zespół przegrał z Red Sox, ale w ostatnich latach drużyna odradza się.

Cardinals mieli świetny system farm, który wyprodukował talent Hall of Fame. W 15 z ostatnich 20 sezonów zajęli pierwsze lub drugie miejsce w National League Central. Sukces drużyny w dużej mierze wynika z szybkości jej zawodników.

Kansas City Royals

Pomimo przeciętnego sezonu w 2016 roku, Kansas City Royals ukończyli trzeci w swojej dywizji i poza postseason. Powitali nowego zawodnika Whita Merrifielda i przehandlowali dwóch weteranów. W 2017 roku Royals stracili dwóch kluczowych graczy: Yordano Ventura (wypadek samochodowy) i Wade Davis (offseason). Royals zakończyli sezon z rekordem 80-82 i przegapili postseason drugi rok z rzędu.

Playoffowy run Royals w 2015 World Series był nieprawdopodobny. Choć nie mieli żadnych supergwiazd, to doskonale radzili sobie w sytuacjach kryzysowych. Większość ich zwycięstw w postseasonie miała miejsce po siódmej rundzie. Nieustępliwość Royalsów była widoczna, ponieważ byli oni w stanie przezwyciężyć serię, która była w zasadzie zakończona, zanim jeszcze mieli szansę na zdobycie punktów.

W rotacji Royalsów prawdopodobnie znajdzie się kilku zawodników z ich systemu farm. W drużynie jest kilku obiecujących młodych zawodników, ale jedynym, który pozostał w drużynie jest Whit Merrifield. Ten były superużytkownik jest powszechnie zaliczany do 10 najlepszych zawodników w baseballu, ale do wielkiej ligi może trafić dopiero w 2022 roku. Innymi wartymi uwagi zawodnikami z systemu farm Royals są Asa Lacy i Daniel Lynch. W drużynie jest również były Florida Gator Jackson Kowar, który ma zagrać w tym roku kilka inningów.

Royals nie są najbardziej imponującą drużyną w baseballu, ale mają dużą siłę i solidną obronę. Mają też silny bullpen i młodych, rozwijających się starterów w rotacji. Bobby Witt, Jr. i Curt Leskanic to znakomici młodzi gracze, którzy mogą pomóc Royals wygrać swoją dywizję. Royals mają duże szanse na dotarcie do playoffów, ale ich procent zwycięstw wynosi tylko 8,7 procent i mają małe szanse na wygranie swojej dywizji.

Philadelphia A’s

The A’s byli w rozkwicie na początku lat 1900, ale mieli ciężki okres od 1909 do 1921 roku. Po trzyletniej zwycięskiej passie, A’s zajęli ostatnie miejsce w siedmiu z kolejnych ośmiu sezonów, w tym nieszczęsny sezon z 117 porażkami w 1916 roku. W dodatku drużyna borykała się ze słabym pitchingiem, co prowadziło do zbyt dużej liczby biegaczy bazowych.

Klub piłkarski Filadelfii był uważany za najlepszy na świecie na początku lat 1900 i przez pewien czas dominował w National League. Jednak do połowy lat 50. nie udało im się zdobyć żadnego znaczącego mistrzostwa, a w trzech kolejnych World Series przegrali z New York Yankees. Pod koniec lat 60. A’s zostali przeniesieni do Oakland, gdzie wygrali trzy kolejne World Series.

Drużyna A’s została założona w 1901 roku i miała siedzibę w Filadelfii. Byli jednym z pierwszych ośmiu członków American League. We wczesnych latach drużyna była prowadzona przez legendarnego łapacza Connie Macka. Zdobyli sześć tytułów mistrzowskich i trzy tytuły mistrza świata. Pod koniec XX wieku A’s nadal grali silny baseball i zdobyli trzy tytuły mistrzowskie.

W serii ’29 A’s wygrali dwa pierwsze mecze na Wrigley Field. Jednak w czwartym meczu Cubs pokonali Philadelphię, 3-1, dzięki pitchingowi Guy’a Busha. To ustawiło scenę dla jednego z najbardziej dramatycznych meczów w historii serii. Mecz zakończył się wynikiem 8-0 i był jednym z najlepszych meczów w historii serii.

Chicago White Sox

Chicago White Sox są jedną z najbardziej wszechstronnych drużyn w National League. Mają głęboką ławkę z takimi graczami jak Adam Engel i Andrew Vaughn. Z odpowiednim składem będą stanowić wyzwanie dla przeciwników. Jednak nigdy nie dotarli do World Series.

Zespół ma solidny trzon i wysoki procent zwycięstw. Muszą jednak dodać głębi i zbudować silny system ligi mniejszej, aby dostać się do playoffów. Dodanie głębi poprawi ich wyniki w sezonie regularnym i pomoże im osiągnąć głębszy poziom w postseason. Pomimo solidnego trzonu zawodników, ofensywa White Sox nie jest tak silna jak kiedyś.

Chicago White Sox rozpoczęli działalność jako drużyna mniejszej ligi w 1894 roku. Początkowo była znana jako Sioux City Cornhuskers. Charles Comiskey kupił drużynę w 1900 roku i przeniósł ją do Chicago. Drużyna zdobyła tytuł mistrza w 1901 roku. W 1906 roku drużyna Chicago White Sox wygrała World Series, a jej miotaczami byli Ed Walsh i Doc White.

Chicago White Sox są również znani z innowacyjnych strojów. W 1960 roku zostali pierwszą drużyną w lidze, która umieściła na koszulkach nazwiska swoich zawodników. Ich uniformy nadal ewoluują i zmieniają się z biegiem czasu.

New York Yankees

New York Yankees są obecnie na dobrej drodze, aby mieć jeden z najlepszych sezonów regularnych w historii baseballu. Zespół poszedł 16 innings bez pozwalając na hit w weekend. W dwóch kolejnych meczach zabrakło im ośmiu uderzeń. Jednak udało im się odbić i pokonać Houston Astros w niedzielę i Oakland Athletics w poniedziałek. Zespół ma już 54 zwycięstwa w tym sezonie, najwięcej ze wszystkich drużyn w baseballu. Zespół jest tylko siedem meczów za New York Mets, którzy mają 58 zwycięstw. Zdobywają 5,1 punktów na mecz i oddają tylko 3,1 punktów na mecz.

Dominacja drużyny rozpoczęła się pod koniec lat 50-tych i trwała do lat 60-tych, kiedy to zdobyli trzy tytuły World Series. Potem jednak Yankees rozpoczęli okres względnego spadku. W tym czasie zwolniono menedżera Billy’ego Martina, a lista płac drużyny poszybowała w górę. Reggie Jackson został zatrudniony i stał się gwiazdą drużyny.

W latach dwudziestych Jankesi zdobyli 11 tytułów mistrzowskich i wygrali osiem mistrzostw World Series w latach 1924-1932. W tamtych latach mieli znakomity skład, w tym wielkich Lou Gehriga i Joe DiMaggio. Ich twardy skład zyskał przydomek “Murderers’ Row”. Ich rekordowy sezon w 1927 roku zawierał rekordową liczbę sześćdziesięciu home runów Babe’a Rutha, podczas gdy Gehrig zdobył 175 runów i przewodził lidze w średniej punktowej.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *