Z czego składa się zestaw baseballowy

Z czego składa się zestaw baseballowy

Topps

Zestaw baseballowy Topps składa się z serii numerowanych kart z kolorowymi zdjęciami zawodników i drużyn. Karty te posiadają białą obwódkę wokół nazwiska gracza i pozycji. Na dole znajdują się również banery, na których widnieje nazwisko zawodnika i logo drużyny. Zestaw zawiera również karty zawodników z ligi amerykańskiej i krajowej. Niektóre z kluczowych graczy, którzy dostali się do głównych lig są przedstawione na tych kartach.

Zestaw fabryczny zawiera sześćset dwadzieścia dwa karty. Karty zostały wydrukowane z różnymi projektami i stały się podstawą kolekcjonowania baseballu. Nowy 2022 Topps Baseball Factory Set to kolejna próba utrzymania świeżości. 663 karty w tym zestawie zawierają różne karty bazowe. Karty te można znaleźć na lokalnej giełdzie lub na stronie takiej jak StockX.

Zestaw Topps zawiera również kilka podzbiorów. Jeden z nich nazywa się “Sport Magazine All-Stars” i zawiera 33 zawodników z żółtym napisem. Niektórzy z tych graczy to Aaron, Clemente, Kaline i Ed Bouchee. Ten zestaw jest jednym z najbardziej poszukiwanych z ery sprzed 1970 roku, a w szczególności, Jim Umbricht karta numer jeden jest koniecznością.

Fleer

Jeśli szukasz świetnego zestawu kart baseballowych, zestaw baseballowy Fleer jest doskonałą opcją. Karty te mają wielki wybór graczy z różnych epok. Są tam również karty Hall of Famers. Niektórzy gracze mają wiele kart, a inni mają tylko jedną. Niektóre są nieco droższe niż inne.

Fleer po raz pierwszy zaczął produkować karty w 1886 roku. Jego nazwa została zapożyczona od firmy produkującej gumy do żucia i zaczęła produkować karty z gumą. Topps miał jednak znacznie inny cel. Chcieli pokonać Fleera. Postanowili produkować old timery, ale gwiazdy przedwojennego baseballu nie mogły się równać z wielkimi graczami XX wieku.

Jeden zestaw zawierał wielkiego gracza z każdej drużyny Major League. Zestaw zawierał komplet 28 kart. Każda karta była wielkości około dwóch i pół cala. Na kartach znajdowały się inne zdjęcia niż na karcie podstawowej, a także statystyki z sezonu 1990.

Kellogg’s

Kolekcjoner kart baseballowych Kellogg’s doceni ten rzadki zestaw kart. Wydrukowane na specjalnie oznaczonych pudełkach, karty nie były sprzedawane bezpośrednio z płatkami, ale zamiast tego były częścią promocji mail-in. Aby otrzymać te karty, kolekcjonerzy musieli wysłać pocztą paragon na trzy centy i dowód zakupu. Dzięki temu zbieranie pełnych zestawów jest łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Wiele z nich pozostało po zakończeniu oryginalnej kampanii, a kolekcjonerzy byli w stanie nabyć je na rynku wtórnym.

Zestaw baseballowy Kellogg’s zawiera wiele największych nazwisk w baseballu, ale jest kilka godnych uwagi pominięć. W zestawie nie ma Mickey’a Mantle, który przeszedł na emeryturę po sezonie 1968. Wśród graczy, którzy zadebiutowali w zestawie Kellogg’s baseball są Steve Carlton, Nolan Ryan i Catfish Hunter. Zestaw zawiera również Hall of Famers George Brett, Eddie Murray i Reggie Jackson. Efekt 3-D zastosowany na kartach zadziałał dobrze, z odważną żółtą zewnętrzną obwódką i czerwonymi gwiazdami na wewnętrznej obwódce.

Karty baseballowe Kellogg’s z 1981 roku były pierwszymi, które zawierały kolorowe zdjęcia na kartach. Miały one średnicę dwóch i pół cala. W 1981 roku karty były nieco większe niż w zestawie z 1982 roku, ale efekt trójwymiarowy był nadal obecny. Karty zostały profesjonalnie oprawione, a każdy zestaw składa się z pięciu 15-kartowych arkuszy.

Burger King

Jeśli jesteś kolekcjonerem kart baseballowych Burger King, to masz szczęście. Ten zestaw zawiera wiele wariantów graczy, w tym słynnego Dona Mattingly. W zestawie znajduje się również upragniony David Cone. Ten konkretny zestaw jest szczególnie trudny do znalezienia, ponieważ nie został wydany szeroko w całym kraju.

Zestaw baseballowy Burger King z 1977 roku zawiera 21 kart zawodników Yankees oraz kartę kontrolną. Zestaw był dystrybuowany w restauracjach w okolicach Nowego Jorku i został wydrukowany przez Topps. Karty są zasadniczo takie same jak standardowe karty baseballowe Topps z 1977 roku, ale jest kilka drobnych różnic. Na przykład zdjęcie Reggie Jacksona na karcie Burger King z 1977 roku jest nieco inne niż na karcie Topps z 1977 roku. Podobnie, karta Jimmy’ego Wynna ma inne zdjęcie niż to na karcie Topps z 1977 roku.

Obak

Zestaw baseballowy Obak został wydany na początku XX wieku. Zestaw jest bardzo rzadki i zawiera karty zawodników, którzy byli aktywni w lidze. W zestawie znajdują się gracze z NWL, PCL i Seattle. Karty są podobne w rozmiarze do zestawu T206 i mają staroangielski skrypt “Obak” na odwrocie każdej karty. Niektóre z kart są warte tysiące dolarów.

Istnieje kilka wariantów zestawu Obak. Niektóre z nich są bardziej kolekcjonerskie niż inne. Karta Obak T212 należy do najdroższych w zestawie. Ostatnio została sprzedana za 700 dolarów. Karta ta sprzedała się ponad 500 razy na eBayu. Pozostałe wersje zestawu Obak są bardziej przystępne cenowo.

W zestawie baseballowym Obak występują Cal Ripken Jr, Al Munro Elias i Henry John Heinz, a także popularne osobistości. Karty wykonane są z kartonu pochodzącego z recyklingu. Na odwrocie każdej karty znajduje się lekcja historii, a sam zestaw jest również wzorowany na kartach tytoniowych z początku lat 1900. Możesz nawet kupić te karty w swoim ulubionym sklepie hobbystycznym, jeśli jesteś fanem baseballu.

Karty tytoniowe

Na kartach tytoniowych w tym zestawie pojawia się kilku znanych graczy baseballowych, w tym Yogi Berra, Roy Campanella i Stan Musial. Zestaw zawiera ponad 100 kart przedstawiających zawodników z mniejszych lig. Niektóre karty przedstawiają tego samego zawodnika w różnych pozach i w różnych strojach, podczas gdy inne przedstawiają tego samego zawodnika po wymianie do innej drużyny.

Wiele z tych kart jest wartych bardzo dużo pieniędzy. Firmy tytoniowe produkowały je, aby sprzedawać swoje produkty i zachęcać klientów do lojalności. Karty te po raz pierwszy trafiły na rynek amerykański pod koniec XIX wieku, kiedy to były rozdawane wraz z wyrobami tytoniowymi. Wkrótce zostały skopiowane przez inne firmy tytoniowe, w tym American Tobacco Company. Jeden zestaw, zestaw T206, sprzedał się za ponad 2 miliony dolarów.

Karty tytoniowe, które pierwotnie były sprzedawane w paczkach papierosów, mają bogatą historię. Pierwsze karty tytoniowe zostały wydrukowane w latach 70. XIX wieku, aby usztywnić paczki papierosów. Niektóre wczesne karty tytoniowe przedstawiały bokserów, aktorki i graczy baseballowych. Karty były tak popularne, że producenci zaczęli produkować zestawy kart z reklamami na odwrocie.

Bowman

Karty baseballowe są jednymi z najbardziej popularnych przedmiotów kolekcjonerskich, w które mogą zainwestować kolekcjonerzy. Istnieje kilka różnych zestawów, każdy z nich ma unikalny projekt i inną liczbę kart. Zestaw może dotyczyć konkretnego gracza, lub może być kolekcją różnych graczy. Na przykład, popularny zestaw z 1959 roku może zawierać zestaw kart przedstawiających wielkich graczy z tamtych czasów. Niektóre z tych kart to Willie Mays, Mickey Mantle i Stan Musial. Inne popularne zestawy z tej epoki zawierają kolekcję kart z takimi graczami jak Ty Cobb, Yogi Berra i Walter Johnson.

Przy zakupie kart baseballowych ważne jest, aby znać różnicę między kartami z krótkim nadrukiem a kartami bez nadruku. Karty z krótkim nadrukiem są drukowane w mniejszej ilości niż inne karty. Zwykle mają o połowę mniejszy nakład niż inne karty. Dodatkowo, zestaw skip-numbered zawiera wiele niewydrukowanych numerów. Różni się to od zestawu głównego, który zawiera tylko kilka niezadrukowanych numerów.

Karty baseballowe z ligi teksańskiej

Kilka wczesnych zestawów kart baseballowych zawierało graczy z ligi teksańskiej. Zestawy te były dystrybuowane przez różnych sponsorów w Teksasie. Istnieją dwa takie zestawy – Mello-Mint i Old Mill – które zostały wyprodukowane pod koniec 1910 roku. Zestaw Old Mill zawierał 95 zawodników z Texas League, a dwudziestu pięciu z nich trafiło do głównych lig.

Oba zestawy mają ciekawe historie skupione wokół graczy, którzy przebili się do wielkiej ligi baseballu. Na przykład, jedna karta z zestawu Minors Miracles przedstawia Dereka Fishera, który pobił rekord ligi kalifornijskiej, trafiając dwa wielkie slamy i prowadząc 12 biegów. Inna karta w zestawie przedstawia pierwszy no-hitter w historii Louisville Bats i Corpus Christi Hooks. Ponadto, Arkansas Travelers raz zdobyli 14 runów w ciągu jednej rundy. Savannah Sand Gnats niedawno przerwali 18-meczową passę zwycięstw.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *